Get Adobe Flash player

Szkolny Klub Wolontariatu działający w Szkole Podstawowej im. Księdza Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Rąbieniu rozpoczął akcję

NASZYM KOLEGOM – RODAKOM – POLAKOM - zobacz szczegółyTU

 

W dniu 4 grudnia odeszła

Pani Barbara Olińska

dyrektor Szkoły Podstawowej w Rąbieniu w latach 1984 - 2006,

wielki przyjaciel dzieci i społecznik zaangażowany w sprawy lokalnej społeczności.

Informujemy, że uroczystość pogrzebowa odbędzie się

10 grudnia o 13:45 na cmentarzu przy ulicy Szczecińskiej w Łodzi.

 

Dnia 6 grudnia Samorząd Uczniowski w naszej szkole zorganizował akcję „Mikołajkowy zawrót głowy” - zdjęcia.

Sukcesy naszych uczniów

w VIII Powiatowym Konkursie Patriotycznym
zorganizowanym w Sportowej Szkole Podstawowej nr 3
w Aleksandrowie Łódzkim :

III miejsce w Konkursie Recytatorskim –Zofia Rażniewska z kl. VI b

wyróżnienie w Konkursie Literacko - Historycznym –Igor Krzewiński z kl. VII b

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dnia 29 listopada w naszej szkole odbyła się długo oczekiwana przez uczniów zabawa andrzejkowa przygotowana przez Samorząd Szkolny. Dla uczniów klas IV-VIII została zorganizowana dyskoteka - zobacz TU.

Jak co roku 29 listopada Szkoła Podstawowa w Rąbieniu obchodzi swoje święto. Jest to wielkie wydarzenia dla całej społeczności szkolnej i niezwykła okazja, by uczcić pamięć naszego Patrona Ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego  - sprawozdanie i zdjęcia.

W niedzielę 18 listopada uczniowie klas VII i VIII uczęszczający na etykę po raz pierwszy wzięli udział w Żywej Bibliotece w Łodzi - relacja.

"PODZIELMY SIĘ UŚMIECHEM"

W tym roku w ramach akcji zbieramy artykuły spożywcze i chemiczne dla rodzin potrzebujących wsparcia. Akcja trwa do 7.12.2018 r. Opiekun akcji - Pani Monika Pasternak

22 listopada odbył się Międzyszkolny Konkurs "Tylko Orły" - oto WYNIKI

 

Zwycięzcy szkolnego etapu

Powiatowego konkursu literacko- historycznego

o tematyce patriotycznej

 (w kolejności alfabetycznej)

Mikołaj Gajda kl. VI b

Łukasz Gołębiowski kl. VIII a

Igor Krzewiński kl. VII b

                          Serdecznie gratulujemy!

 

Wyniki Szkolnego Konkursu Poezji Patriotycznej

W dniach 17.-18.11.2018r. zespół GG Dance reprezentował naszą szkołę na przeglądzie “Taneczne Wiktorie” w Głownie. W kategorii taniec współczesny i nowoczesny do lat 9 wywalczyliśmy 2 wyróżnienia. Zobacz ZDJĘCIA

Uwaga!

Szkolny Konkurs

Stefan Kardynał Wyszyński - Prymas Tysiąclecia

Uczniowie podczas zajęć szkolnych informowani byli o konkursie. Poniżej zamieszczamy regulamin. 

Do Hymnu”- szkolne obchody Jubileuszu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości - szczegóły w zakładce WYDARZENIA.

Uwaga!
 
Już wkrótce Międzyszkolny Konkurs Tylko Orły, który jest organizowany w naszej szkole trzeci raz. Zachęcamy do udziału.
 
UWAGA!

Poniedziałek 12 listopada 2018 r. jest dniem Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej

(ustawowo wolnym dniem od pracy)

Życzymy wszystkim radosnego świętowania.

 

SZKOLNY WOLONTARIAT ZACHĘCA WSZYSTKICH UCZNIÓW DO WŁĄCZENIA SIĘ W AKCJĘ CHARYTATYWNĄ ,,CZARODZIEJSKIE KLUCZE". ZBIERAMY STARE, NIEPOTRZEBNE, USZKODZONE KLUCZE.  ZBIÓRKA TRWA DO 20 GRUDNIA 2018 ROKU. CELEM ZBIÓRKI JEST WSPARCIE FUNDACJI EWY BŁASZCZYK ,,AKOGO?"
klucze2
 
flaga austrii 
 
          22  października 2018 odbyły się w naszej szkole obchody Dni Austrii, które w regionie łódzkim od kilku lat organizowane są przez Konsulat Republiki Austrii wraz z Urzędem Marszałkowskim. Uczniowie klasy 8 B po krótkim rysie historycznym pokazali film, przedstawiający historię zgrabionych skarbów polskiej kultury, które pod koniec II wojny światowej zostały wywiezione i zgromadzone przez Niemców w Zamku Fischhorn w Austrii. Ów film przybliżył tym samym postać Bohdana Urbanowicza - człowieka , który po roku 1945 zajął się sprawą odzyskania i powrotu polskich dóbr narodowych do kraju. Obchody Dni Austrii w naszej szkole miały charakter refleksyjny. Przemycając fakty historyczne dotyczące Austrii chcieliśmy uświadomić wszystkim, że nasze polskie dobra narodowe kształtują i określają naszą tożsamość  narodową i są warunkiem egzystencji przyszłych pokoleń Polaków.
         Cieszymy się, iż zaproszenie na uroczystość przyjęli Konsul Honorowy Republiki Austrii prof. Szczepan Miłosz,  Wizytator Kuratorium Oświaty w Łodzi p. Jerzy Śnieć, Przewodnicząca Związku Nauczycielstwa Polskiego w Aleksandrowie Łódzkim p. Stanisława Raczyńska oraz uczniowie Ogólnokształcącego Liceum Mundurowego w Łodzi przy ul. Klaretyńskiej.
B. Wielkopolan
 
jas 
stas  
 SERDUSZKO DLA STASIA:) 

Mały Staś cierpi na ciężką chorobę genetyczną, uratować go może jedynie przeszczep. Rodzice potrzebują zebrać pieniądze na operację w Niemczech lub Austrii. W Polsce nie ma szans na taką operację.
Teraz najważniejszy jest czas, by Staś zdążył dostać nowe serduszko. Kwota do uzbierania jest bardzo duża, dlatego tak ważne jest szybkie działanie. Każdy kto chce pomóc, może dokonywać wpłat poprzez stronę: https://pomagam.pl/Serduszkodlastasia 
W naszej szkole w sekretariacie ustawiona jest puszka,dzięki której my również będziemy mogli choć trochę pomóc Stasiowi i jego rodzicom.
 

Ogłoszenie
   Wrzesień to nie tylko koniec wakacji i początek roku szkolnego, to także wzmożony okres prac związanych z wyborami Samorządów Klasowych oraz przedstawicieli do Samorządu Szkolnego. Również i w tym roku w naszej szkole odbyły się wybory na przewodniczącego, zastępcę przewodniczącego oraz sekretarza Samorządu Szkolnego. Spośród klas IV-VIII wyłoniono trzynastu kandydatów pragnących reprezentować społeczność szkolną. Kandydaci przygotowali ciekawe plakaty wyborcze, na których przedstawili swoje propozycje oraz pomysły na funkcjonowanie Samorządu oraz jego współpracę z uczniami i nauczycielami. Każdy uczeń mógł w wolnej chwili zapoznać się z sylwetkami ubiegających się o wyżej wymienione funkcje.
Dnia 04.10.2018 odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W wyniku tajnego głosowania, po tygodniowej walce wyłoniono zwycięzców, którzy zdaniem dzieci będą ich najlepszymi reprezentantami.

Poniżej Przedstawiamy skład nowo wybranych władz:

przewodniczący -  Mikołaj Syguła
zastępca przewodniczącego – Magdalena Worsowicz  
sekretarz –  Kinga Ujazdowska     
    
Nad przebiegiem wyborów czuwały panie: Monika Plewińska i Monika Matysiak
Wszystkim kandydatom serdecznie dziękujemy za pomysły i odwagę, a zwycięzcom ogromnie gratulujemy.

 
 
W naszej szkole realizowany jest międzynarodowy projekt edukacyjny –
„Piękna Nasza Polska Cała”
więcej informacji w zakładce projekty.
 
ZAPRASZAMY NA
 KONSULTACJE DLA RODZICÓW - 16.10.2018 - HARMONOGRAM
 
Szkolny Wolontariat informuje, że został wydłużony czas zbiórki karmy dla zierząt do 11.10.2018 roku (czwartek). Karmę można przynosić do świetlicy szkolnej w godzinach 7:30 - 17:00.
 

AUTOBUS SZKOLNY - harmonogram

Zapraszamy na pierwsze zebrania z rodzicami:

18 września klasy I - VIII - harmonogram

19 września klasy 0 - harmonogram

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

3 WRZEŚNIA 2018

KLASY 4 - 8 GODZINA 9:00

KLASY 0 - 3 GODZINA 10:30

MSZA O GODZINIE 8:00

KOMUNIKAT

W związku ze zmianą organizacji pracy szkoły i wydłużeniam dnia nauki (do 10 godziny lekcyjnej) oraz brakiem możliwości dostosowania odjazdu autobusu kursowego Aleksandrów Łódzki - Rąbień - Łódź, konieczna jest zmiana godzin rozpoczynania zajęć lekcyjnych o godzinie 7:30, co skróci godziny pobytu uczniów w szkole i umożliwi im wcześniejszy powrót do domu.

W związku z tym nastąpią zmiany godziny przyjazdu i odjazdu autobusu szkolnego do Krzywca (tym autobusem przyjadą rano również uczniowie z Woli Grzymkowej).

1) przyjazd do szkoły 7:20 Trasa autobusu <kliknij

2) odjazd ze szkoły 15:15 oraz 16:50.

Dokładne informacje dotyczące trasy autobusu i godzin odjazdów z poszczególnych przystanków uczniowie otrzymają 3 września.

Nowy rozkład dzwonków w zakładce PLAN LEKCJI

 

 

 ARCHIWUM