Uwaga!

Już wkrótce Międzyszkolny Konkurs Tylko Orły, który jest organizowany w naszej szkole trzeci raz. Zachęcamy do udziału.

UWAGA!

Poniedziałek 12 listopada 2018 r. jest dniem Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej

(ustawowo wolnym dniem od pracy)

Życzymy wszystkim radosnego świętowania.

SZKOLNY WOLONTARIAT ZACHĘCA WSZYSTKICH UCZNIÓW DO WŁĄCZENIA SIĘ W AKCJĘ CHARYTATYWNĄ ,,CZARODZIEJSKIE KLUCZE". ZBIERAMY STARE, NIEPOTRZEBNE, USZKODZONE KLUCZE.  ZBIÓRKA TRWA DO 20 GRUDNIA 2018 ROKU. CELEM ZBIÓRKI JEST WSPARCIE FUNDACJI EWY BŁASZCZYK ,,AKOGO?"
klucze2

flaga austrii

22  października 2018 odbyły się w naszej szkole obchody Dni Austrii, które w regionie łódzkim od kilku lat organizowane są przez Konsulat Republiki Austrii wraz z Urzędem Marszałkowskim. Uczniowie klasy 8 B po krótkim rysie historycznym pokazali film, przedstawiający historię zgrabionych skarbów polskiej kultury, które pod koniec II wojny światowej zostały wywiezione i zgromadzone przez Niemców w Zamku Fischhorn w Austrii. Ów film przybliżył tym samym postać Bohdana Urbanowicza - człowieka , który po roku 1945 zajął się sprawą odzyskania i powrotu polskich dóbr narodowych do kraju. Obchody Dni Austrii w naszej szkole miały charakter refleksyjny. Przemycając fakty historyczne dotyczące Austrii chcieliśmy uświadomić wszystkim, że nasze polskie dobra narodowe kształtują i określają naszą tożsamość  narodową i są warunkiem egzystencji przyszłych pokoleń Polaków.
         Cieszymy się, iż zaproszenie na uroczystość przyjęli Konsul Honorowy Republiki Austrii prof. Szczepan Miłosz,  Wizytator Kuratorium Oświaty w Łodzi p. Jerzy Śnieć, Przewodnicząca Związku Nauczycielstwa Polskiego w Aleksandrowie Łódzkim p. Stanisława Raczyńska oraz uczniowie Ogólnokształcącego Liceum Mundurowego w Łodzi przy ul. Klaretyńskiej.
B. Wielkopolan

jas
stas
 SERDUSZKO DLA STASIA:)

Mały Staś cierpi na ciężką chorobę genetyczną, uratować go może jedynie przeszczep. Rodzice potrzebują zebrać pieniądze na operację w Niemczech lub Austrii. W Polsce nie ma szans na taką operację.
Teraz najważniejszy jest czas, by Staś zdążył dostać nowe serduszko. Kwota do uzbierania jest bardzo duża, dlatego tak ważne jest szybkie działanie. Każdy kto chce pomóc, może dokonywać wpłat poprzez stronę: https://pomagam.pl/Serduszkodlastasia
W naszej szkole w sekretariacie ustawiona jest puszka,dzięki której my również będziemy mogli choć trochę pomóc Stasiowi i jego rodzicom.

Ogłoszenie
   Wrzesień to nie tylko koniec wakacji i początek roku szkolnego, to także wzmożony okres prac związanych z wyborami Samorządów Klasowych oraz przedstawicieli do Samorządu Szkolnego. Również i w tym roku w naszej szkole odbyły się wybory na przewodniczącego, zastępcę przewodniczącego oraz sekretarza Samorządu Szkolnego. Spośród klas IV-VIII wyłoniono trzynastu kandydatów pragnących reprezentować społeczność szkolną. Kandydaci przygotowali ciekawe plakaty wyborcze, na których przedstawili swoje propozycje oraz pomysły na funkcjonowanie Samorządu oraz jego współpracę z uczniami i nauczycielami. Każdy uczeń mógł w wolnej chwili zapoznać się z sylwetkami ubiegających się o wyżej wymienione funkcje.
Dnia 04.10.2018 odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W wyniku tajnego głosowania, po tygodniowej walce wyłoniono zwycięzców, którzy zdaniem dzieci będą ich najlepszymi reprezentantami.

Poniżej Przedstawiamy skład nowo wybranych władz:

przewodniczący -  Mikołaj Syguła
zastępca przewodniczącego – Magdalena Worsowicz
sekretarz –  Kinga Ujazdowska

Nad przebiegiem wyborów czuwały panie: Monika Plewińska i Monika Matysiak
Wszystkim kandydatom serdecznie dziękujemy za pomysły i odwagę, a zwycięzcom ogromnie gratulujemy.

W naszej szkole realizowany jest międzynarodowy projekt edukacyjny –
„Piękna Nasza Polska Cała”
więcej informacji w zakładce projekty.

ZAPRASZAMY NA
 KONSULTACJE DLA RODZICÓW - 16.10.2018 - HARMONOGRAM

Szkolny Wolontariat informuje, że został wydłużony czas zbiórki karmy dla zierząt do 11.10.2018 roku (czwartek). Karmę można przynosić do świetlicy szkolnej w godzinach 7:30 - 17:00.

AUTOBUS SZKOLNY - harmonogram

Zapraszamy na pierwsze zebrania z rodzicami:

18 września klasy I - VIII - harmonogram

19 września klasy 0 - harmonogram

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

3 WRZEŚNIA 2018

KLASY 4 - 8 GODZINA 9:00

KLASY 0 - 3 GODZINA 10:30

MSZA O GODZINIE 8:00

KOMUNIKAT

W związku ze zmianą organizacji pracy szkoły i wydłużeniam dnia nauki (do 10 godziny lekcyjnej) oraz brakiem możliwości dostosowania odjazdu autobusu kursowego Aleksandrów Łódzki - Rąbień - Łódź, konieczna jest zmiana godzin rozpoczynania zajęć lekcyjnych o godzinie 7:30, co skróci godziny pobytu uczniów w szkole i umożliwi im wcześniejszy powrót do domu.

W związku z tym nastąpią zmiany godziny przyjazdu i odjazdu autobusu szkolnego do Krzywca (tym autobusem przyjadą rano również uczniowie z Woli Grzymkowej).

1) przyjazd do szkoły 7:20 Trasa autobusu <kliknij

2) odjazd ze szkoły 15:15 oraz 16:50.

Dokładne informacje dotyczące trasy autobusu i godzin odjazdów z poszczególnych przystanków uczniowie otrzymają 3 września.

Nowy rozkład dzwonków w zakładce PLAN LEKCJI