Przedszkolaki spotkały się z WICEBURMISTRZEM ALEKSANDROWA ŁÓDZKIEGO - relacja.

W RAMACH DZIAŁAJĄCEGO W NASZEJ SZKOLE WOLONTARIATU OD POCZĄTKU ROKU SZKOLNEGO CHĘTNI UCZNIOWIE Z KLAS VI-VII  CZYTAJĄ NASZYM NAJMŁODSZYM MILUSIŃSKIM STARAJĄC SIĘ ROZWIJAĆ U WSZYSTKICH ZAMIŁOWANIE DO KSIĄŻEK.

IMG 20180508 142217   IMG 20180508 1422051
 IMG 20180220 124335  IMG 20180220 124355
Otwarcie na literaturę,pokochanie książek jest najlepszą drogą do poznawania świata.

Wyniki szkolnego Konkursu Plastycznego pt. „Miś i jego wymarzony zawód”.

Wzorowi uczniowie z klas I-III - 26 stycznia 2018r.

Pierwszoklasiści

WP 20180123 006

Drugoklasiści

WP 20180123 004

Trzecioklasiści

WP 20180123 002

UŚMIECHY PEŁNE BLASKU

kl

Cała Polska czyta dzieciom

WP 20170606 0051

Właśnie rozpoczyna się kolejny tydzień głośnego czytania dzieciom w całej Polsce. Tradycyjnie, jak co roku, w naszej szkole zaproszeni goście uczestniczą w spotkaniach, podczas których zachęcają najmłodszych do czytania książek. W ramach trwającej edycji - XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom - z najmłodszymi miłośnikami książek we wtorek spotkał się Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego pan Jacek Lipiński.

Podsumowanie I semestru- nagrody i wyróżnienia

Poznajemy legendy polskie - zdjęcia

Wróżby andrzejkowe w klasie IIb - zobacz tu

Pierwszaki w bibliotece

WP 20161103 0041

Piknik rodzinny klasy IB

Niesamowity świat higieny jamy ustnej

Ogólnopolski Tydzień czytania Dzieciom

GODZINA KODOWANIA CZYLI CIEKAWA LEKCJA INFORMATYKI W KLASIE IIc i IIIb

Lekcje o patriotyzmie

Święty uśmiechnięty

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE LISTOPAD 2015

Dzień Misia

ŚLUBOWANIE 2015

zajęcia upcyclingu

27 marca obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Teatru.
Z tej okazji zorganizowany został I Szkolny Przegląd Małych Form
Teatralnych. W konkursie uczestniczyło 108 uczniów z klas I, IV, V,
VI.
 Nagrody otrzymali:
 za najlepsze przedstawienie w młodszej grupie wiekowej - uczniowie
klas Ic i Id,
 za najlepsze przedstawienie w starszej grupie wiekowej - uczniowie
klasy Vb,
 za najlepszą scenografię - uczniowie klasy Va,
za najlepszą rolę - uczennice klasy Vb: Anna Stefańczyk i Anna
Kierczuk.

Zabawa przez naukę czyli spotkanie uczniów kl.IIb ze studentami Politechniki Łódzkiej

W ramach realizacji projektu o tytule „Make science coooooool” - Nauka przez zabawę odwiedzili naszą szkołę Studenci z Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej z Instytutu Informatyki Stosowanej.

Celem realizowanego projektu jest przybliżenie zagadnień edukacji i nauki, dzieciom w jak najprzystępniejszy sposób, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informatycznych, który zainteresuje oraz zachęci najmłodszych do zdobywania wiedzy. Jednym z elementów realizacji projektu było spotkanie z uczniami klasy II b.

W czasie spotkania nasi anglojęzyczni goście z Maroka, Hondurasu i Nikaragui przedstawili prezentacje o swoich krajach, co spotkało się z dużym zainteresowaniem dzieci. W drugiej, głównej części spotkania, studenci polskojęzyczni zademonstrowali kolorowy wyświetlacz diodowy. Dzieci zostały podzielone na grupy i przy pomocy tego systemu zadawały grupie przeciwnej zadania dotyczące odgadywania przygotowanego wcześniej hasła. W dalszej części spotkania uczniowie klasy II b wraz z p. Moniką Pasternak rozmawiali ze studentami na temat możliwości wykorzystania wyświetlacza przy przez dzieci różnych umiejętności oraz wiedzy. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.