UŚMIECHY PEŁNE BLASKU

kl

Cała Polska czyta dzieciom

WP 20170606 0051

Właśnie rozpoczyna się kolejny tydzień głośnego czytania dzieciom w całej Polsce. Tradycyjnie, jak co roku, w naszej szkole zaproszeni goście uczestniczą w spotkaniach, podczas których zachęcają najmłodszych do czytania książek. W ramach trwającej edycji - XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom - z najmłodszymi miłośnikami książek we wtorek spotkał się Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego pan Jacek Lipiński.

Podsumowanie I semestru- nagrody i wyróżnienia

Poznajemy legendy polskie - zdjęcia

Wróżby andrzejkowe w klasie IIb - zobacz tu

Pierwszaki w bibliotece

WP 20161103 0041

Piknik rodzinny klasy IB

Niesamowity świat higieny jamy ustnej

Ogólnopolski Tydzień czytania Dzieciom

GODZINA KODOWANIA CZYLI CIEKAWA LEKCJA INFORMATYKI W KLASIE IIc i IIIb

Lekcje o patriotyzmie

Święty uśmiechnięty

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE LISTOPAD 2015

Dzień Misia

ŚLUBOWANIE 2015

zajęcia upcyclingu

27 marca obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Teatru.
Z tej okazji zorganizowany został I Szkolny Przegląd Małych Form
Teatralnych. W konkursie uczestniczyło 108 uczniów z klas I, IV, V,
VI.
 Nagrody otrzymali:
 za najlepsze przedstawienie w młodszej grupie wiekowej - uczniowie
klas Ic i Id,
 za najlepsze przedstawienie w starszej grupie wiekowej - uczniowie
klasy Vb,
 za najlepszą scenografię - uczniowie klasy Va,
za najlepszą rolę - uczennice klasy Vb: Anna Stefańczyk i Anna
Kierczuk.

Zabawa przez naukę czyli spotkanie uczniów kl.IIb ze studentami Politechniki Łódzkiej

W ramach realizacji projektu o tytule „Make science coooooool” - Nauka przez zabawę odwiedzili naszą szkołę Studenci z Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej z Instytutu Informatyki Stosowanej.

Celem realizowanego projektu jest przybliżenie zagadnień edukacji i nauki, dzieciom w jak najprzystępniejszy sposób, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informatycznych, który zainteresuje oraz zachęci najmłodszych do zdobywania wiedzy. Jednym z elementów realizacji projektu było spotkanie z uczniami klasy II b.

W czasie spotkania nasi anglojęzyczni goście z Maroka, Hondurasu i Nikaragui przedstawili prezentacje o swoich krajach, co spotkało się z dużym zainteresowaniem dzieci. W drugiej, głównej części spotkania, studenci polskojęzyczni zademonstrowali kolorowy wyświetlacz diodowy. Dzieci zostały podzielone na grupy i przy pomocy tego systemu zadawały grupie przeciwnej zadania dotyczące odgadywania przygotowanego wcześniej hasła. W dalszej części spotkania uczniowie klasy II b wraz z p. Moniką Pasternak rozmawiali ze studentami na temat możliwości wykorzystania wyświetlacza przy przez dzieci różnych umiejętności oraz wiedzy. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.