Kolejnym działaniem z obszaru pozalekcyjnych zajęć sportowych był niedzielny wyjazd do gospodarstwa agroturystycznego „Michałówka” w Woli Czarnyskiej. Na miejscu uczniowie mieli możliwość spędzenia aktywnie wolnego czasu nie tylko na świeżym powietrzu, ale również pod dachem stodoły przygotowanej pod kątem rekreacyjno-sportowym. Dzieci rozegrały mecze w piłkę nożną, w tenisa stołowego, zorganizowany został konkurs rzutów piłką do kosza, lotkami do tarczy oraz strzałów z łuku. Młodzi adepci zdrowego wypoczynku mogli rozładować swoją energię skacząc na trampolinie i przeciągając linę. W tej ostatniej konkurencji drużyny uczniów były wspomagane przez nauczycieli – wychowawców. Uczniowie grali również w bilard i korzystali z mini-siłowni. Po zakończeniu atrakcji rekreacyjno- sportowych na całą grupę wycieczkowiczów czekał wzmacniający posiłek, a tuż po nim zajęcia garncarskie. Niedziela upłynęła pod znakiem aktywności i rekreacji ruchowej, w której dzieci poza aktywną formą spędzenia czasu wolnego, dodatkowo mogły spróbować swoich umiejętności w lepieniu naczyń i figur z gliny.